Od kilku tygodni myślałam jak ugryźć temat, który pochłania moje myśli od 24 lutego. Czy udawać, że nic się nie stało czy jednak jakoś to poruszyć. Jednak wojna za naszą wschodnią granicą jest faktem i nie da się (a może nawet nie powinno się) tego unikać. A chcemy, aby nasz blog dalej działał. Zdaję sobie sprawę, że ostatnio pojawiamy się rzadziej, ale prowadzimy ostatnio bardzo intensywny tryb życia, co jest również związane z sytuacją jaka obecnie panuje.
Zbliża się Wielkanoc - czas pełen miłości i radości, dlatego też chciałabym podzielić się pewną refleksją. Początkowo chciałam opisać ukraińskie lalki, które mamy w swojej kolekcji. Na ich przykładzie chciałam przedstawić kilka elementów folkloru naszych wschodnich sąsiadów. Jednak kilka dni po rozpoczęci pisania tego posta nasza kolekcja powiększyła się o dwie lalki. W dobie dzisiejszych czasów myślę, że mogę je określić jako bardziej cenne, w moim osobistym odczuciu.
Z Agnieszką od samego początku chciałyśmy się włączyć w pomaganie. Nasza służba była możliwa dzięki działaniu w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Jedną z form pomocy, którą wraz z ZHR-em podjęliśmy była animacja zabaw z dziećmi. Na miejscu bawiłam się z kilkorgiem dzieci oraz rozmawiałam trochę z ich rodzicami. Jedną z osób, którą tam poznałam była starsza pani - babcia jednego z bawiących się chłopców. Pilnowała wnuka, a jednocześnie robiła coś z kawałków materiału i włóczki. Szybko zobaczyłam, że robi laleczkę. Jedną z nich - taką włóczkową robiła dla małej czteroletniej dziewczynki, z nią też się razem bawiłyśmy.
Jedna z lalek, która została przywieziona z Ukrainy |
IG: @mamyni_lalku https://www.facebook.com/profile.php?id=100018524805586 |
Tyle z "emocjonalnego" posta. Już niebawem możecie się spodziewać bardziej merytorycznych wpisów :) Dajcie znać, o czym chcielibyście poczytać? Może o zwyczajach, albo regionie czy stroju, a może o innych lalkach z kolekcji, lub o czym jeszcze innym.
Zosia <3
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz